google92207d2cbecf4788.html

Maden sektörü MINEX'te buluştu

Bu yıl 10.’su düzenlenen MINEX-Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı, sektörü fuarizmir’de bir araya getirdi. Fuarı, 40 ülkeden bin 742’si yabancı, 55 şehirden 14 bin 392’si yerli, toplam 16 bin 134 kişi ziyaret etti.

Maden sektörü MINEX'te buluştu
27 Eylül 2023 - 00:18
Bu yıl 10.’su düzenlenen MINEX-Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı, sektörü fuarizmir’de bir araya getirdi. Fuarla eş zamanlı olarak, TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından organize edilen 9. Uluslararası Maden Makineleri ve Teknolojileri Kongresi de aralarında Prof. Dr. Celal Şengör’ün de olduğu birbirinden değerli konuşmacıları ağırladı. Fuarı, 40 ülkeden bin 742’si yabancı, 55 şehirden 14 bin 392’si yerli, toplam 16 bin 134 kişi ziyaret etti.  
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından TMMOB Maden Mühendisleri Odası iş birliğiyle düzenlenen MINEX - Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı’nın 10.’su 13-16 Eylül 2023 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleştirildi. Fuarla eş zamanlı olarak TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından organize edilen 9. Uluslararası Maden Makineleri ve Teknolojileri Kongresi de gerçekleştirildi. Kongre; alanında uzman seçkin mühendis ve bilim insanları ile önde gelen üreticiler ve temsilcilerini bir araya getirdi. MINEX Fuarı’nda; maden bulma, çıkarma işlemlerinde kullanılan son teknoloji dev makineler, iş makineleri, teknolojik yenilikler, yangınları önceden haber veren sistemler gibi birbirinden önemli ürünler sergilenirken katılımcı firmalar fuardan duydukları memnuniyeti dile getirdi. 
 
Kayıhan Oğuz - Labris 
30 yıldır sektörde hizmet veren bir firmayız. Madencilik sektöründe birçok konuda ve bunun yanında çimento, demir çelik santrali, enerji santralleri gibi sektörlerde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. MINEX var olduğu zamandan bu yana katılıyoruz. Fuar her geçen gün daha da gelişti ve gerek bizleri gerekse ziyaretçileri tatmin edici olacak şekilde geliştiğini gördüm. Müşterileri ve tedarikçileri bir araya getiriyor, yeni teknolojilerin takibi ve bilgilendirme için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yeni iş bağlantılarına imza attık, müşterilerimizle bir araya gelme fırsatı bulduk. Yeni iş birlikleri için de fırsat yaratıyor. Fuardan çok memnunuz ve gelecek yıllarda da burada olacağız. 
 
Özgür Karaaslan - Sandvik 
160 yıl önce kurulmuş, inşaat, çelik ve madencilik sektöründe hizmet veren global bir firmayız. Türkiye’de de uzun yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Fuarda standımıza ilgi yoğun.  İlgiden ve katılımdan çok memnunuz. Müşterilerimizle bağ kurduğumuzun kanıtı oluyor. Fuarlar hem yeni müşteriler bulmaya katkı sağlıyor hem de mevcut müşterilerle bağımızı güçlendiriyor. Bizin için Türkiye’deki müfterilerimizi aynı anda görebildiğimiz merhaba diyebildiğimiz bir platform. Farklı ülkelerden gelen yabancı ziyaretçilerimiz de oldu. Bizim için geleneksel bir durum burada olmak. Katılmaya devam edeceğiz. Ayrıca, İzmir, maden ocaklarına yakın olması, liman kenti olması gibi özellikleriyle özel bir şehrimiz. Bu bağlamda İzmir fuarına daha çok bu sektörde olan madenciler ve müşterilerimiz geliyor bizim için de kolaylık oluyor. MINEX Fuarı’nı çok önemsiyoruz. 
 
Fatih Bozkurt - Fabo Global
İzmir Torbalı’da dört fabrikamızda kırma eleme tesisleri ve beton santralleri üretimi yapmaktayız. 100 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İzmirli bir firma olarak İzmir’de düzenlenen maden fuarında olmaktan çok memnunuz. Fuara biz geçen yıl da katılmıştık, bu yıl geçen yıldan daha da faydalı oldu ve eminim ki bir sonraki fuar daha da faydalı olacak. MINEX bizim için çok verimli geçti, anlaşmalar satışlar yaptık, yeni insanlarla tanıştık. İzmir maden sektöründe merkez konumunda Marble İzmir, MINEX gibi fuarlarıyla da ön plana çıkıyor. Burada olmayı çok önemsiyoruz. Bir dahaki fuara daha da büyük bir alanda katılım sağlayacağız. 10 tane makinemiz bu fuar vesilesiyle satıldı daha önceki işlere son noktayı burada koyduğumuz da oldu. Yurtdışından da yoğun ilgi var.  
 
Duan JunJun – Honest Machine
Çin’in Pekin şehrinden geliyorum. Firmamız maden ayrıştırma makineleri üretiyor. İzmir’e gelip fuarda olduğumuz için ve gösterilen ilgiden memnunuz. Hem Türkiye’den hem de farklı ülkelerden müşterilerle görüşme fırsatı bulduk. Bizim ürünümüz biraz daha özel siparişlerle üretilen bir ürün bu nedenle birçok görüşme gerçekleştirdik ve hala görüşmelerimiz sürüyor. Birçok yeni firma ile tanıştık. İş birlikleri yapacağımıza eminiz. İzmir halkı a bize karşı çok hoşgörülü ve çok iyi, sıcakkanlı davrandılar çok teşekkür ederim. Gelecek fuara da katılmayı planlıyoruz, sadece ilgili firmalara yönelik bir fuar olduğu için.  
 
Ali Arda Aksoy – ENG Mineral 
Şirketimiz, 2019 yılında 9 kişiyle başlayıp bugün 45 personelle birlikte imalat yapan bir şirket haline geldi. Yerli üretim yaparak yüzde 60 ihracat rakamıyla sektöre hizmet veriyoruz. Yeni olmamıza rağmen kısa sürede büyüdük. Maden sektöründe mineral gruplarına göre ayrıştırma makineleri üretiyoruz. Bu fuara iki yıl önce katıldığımızda küçük bir firmaydık. Bu ikinci fuarımız. ENG Mineral MINEX etkisi ile büyüdü. Fuarın etkisiyle özellikle Ege ve Marmara bölgeleri bizi daha iyi tanıdı ve bizim için çok büyük bir artı oldu. MINEX ile birlikte aldığımız siparişlerle kendimizi tanıtma şansına ulaştığımız için büyüdük. Bu yıl da çok güzel geçti. Çok fazla yerli ve yabancı ziyaretçi ağırladık, çok iyi geçirdik. 
 
Dilek Onur - General Makina 
50 yıla yakın bir süredir kırma eleme makineleri, beton santralleri üreten sektörde lider ve öncü firmalarından biriyiz. Yüzde 80 ihracat yapan bir firmayız. Birçok makinemizi de bu fuarda sattık. Bu yıl fuarımız bence çok iyi geçti. İlgiden, yaptığımız iş bağlantılarından çok memnunuz. 
 
Elif Savcı - Asos 
Biz yurtiçi ve yurtdışında endüstriyel tesis kuran bir firmayız, maden de hizmet verdiğimiz sektörlerin arasında. Fuara üçüncü katılışımız. Maden sektörüne de hizmet ettiğimiz için müşterilerimiz yakın bölgede. Hem kendi müşterilerimiz hem de potansiyel müşterilerle görüşme fırsatı bulduk. İlgiden memnunuz. Yeni iş bağlantıları kurduk, özellikle yabancı ziyaretçilerden ilgi yoğun. İzmir’de böyle bir fuarın düzenlenmesi de avantaj. Lokasyon olarak güzel bir yerde, havaalanına yakın, müşterilerimizin kolaylıkla ulaşabileceği bir lokasyon. Birçok madenci burada zaten. Gelecek yıllarda da fuarda olacağız. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum