google92207d2cbecf4788.html

ESBAŞ, "Ne yediğimizi biliyoruz" etkinliği düzenledi

Ege Serbest Bölgesinde 26 bin kişiye sıcak yemek üreten ESBAŞ, müşterilerine sunduğu gıdaların satın alma aşamasından tabağa ulaşıncaya kadar, tüm aşamalarda gıda güvenliğine gösterdiği özeni müşterileriyle paylaşmak için Ne Yediğimizi Biliyoruz etkinliği düzenledi.

ESBAŞ, "Ne yediğimizi biliyoruz" etkinliği düzenledi
18 Mayıs 2024 - 23:50
Ege Serbest Bölgesinde 26 bin kişiye sıcak yemek üreten ESBAŞ, müşterilerine sunduğu gıdaların satın alma aşamasından tabağa ulaşıncaya kadar, tüm aşamalarda gıda güvenliğine gösterdiği özeni müşterileriyle paylaşmak için Ne Yediğimizi Biliyoruz etkinliği düzenledi.

Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların yönetici ve temsilcileri ile ESBAŞ Gıda İşletmelerine gıda ürünleri tedariği sağlayan firmaların yöneticilerini buluşturan etkinlikte ayrıca, sağlıkla ilgili çeşitli kitapları bulunan Serkan Karaismailoğlu, ““Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

ESBAŞ Teknoloji Merkezinde gün boyu süren ‘Ne Yediğimizi Biliyoruz’ etkinliğinde ESBAŞ Gıda İşletmelerine tedarik sağlayan Sultan Et, Sakıpağa ve İzeksan firmalarının yöneticileri, ürünleri ve tesislerindeki üretim süreçleri hakkında bilgi verdiler.

Programın açılışında konuşan ESBAŞ Gıda İşletmeleri Direktörü Soner Arslan, Ne Yediğimizi Biliyoruz etkinliğinin, üretim süreçlerinin tüm aşamalarında müşterilerine karşı şeffaf olma isteğinden doğduğunu vurguladı. ISO 22000 Gıda Güvenliği, ISO 14001, ISO 45001 ve ISO 9001 belgelerine sahip bir işletme olarak günlük 26 bin kişiye sıcak yemek ürettiklerini aktaran Arslan, “Yemeklerimizi müşterilerimize ulaştırırken 4 ayda 60 bin km yol yapıyoruz. Bu da Türkiye’nin en doğusundan batısına yaklaşık 40 kez gidip gelmeye ve dünyanın etrafında 2 tur atmaya eşdeğerdir. Özümüz aşçılık, bakışımız mühendislik felsefesi ile Foça ilçemizin nüfusu kadar bir nüfusu her gün doyuruyoruz diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Soner Arslan, ESBAŞ Gıda İşletmelerine bağlı birimler olan; Satış Catering Biriminin günlük 3 bin 500 adet gıda ürünü ürettiğini, Restoranın her gün 450 kişiye hizmet verdiğini, 2 kantin ve kafeterya ile her gün 150 kişinin ağırlandığını, bunların yanı sıra 52 otomatla da müşterilerine hizmet verildiğini söyledi. Arslan, faaliyetleri hakkında şu bilgileri verdi: “2020 yılında, müşterilerimizin gıda ve gıda dışı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurduğumuz Satış Pazarlama Birimimiz, 4 yıl içerisinde 700 çeşit ürün gamına ulaştı. Bunların yanı sıra mutfak ekipmanları ve mutfak projelerinde de müşterilerimize hizmet veriyoruz. Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler ile ürünlerimizi geliştirmekte ve iyileştirmekteyiz. Son dönemde çokça duyduğumuz gastronomi, yani yemek biliminin tam da içindeyiz. Yeni üretim tesisimizde vizyonumuzu yansıtması için Esbaş Gastronomi Mutfağını da tesisimizde kurduk. Burada workshoplar, eğitimler ve ürün geliştirme çalışmalarımızı düzenlemekteyiz. “

Konuklar konuşmaların ardından Serkan Karaismailoğlu’nun, “Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum” konulu sunumunu dinlediler. Sunumdan sonra kitaplarını imzalayan Karaismailoğlu’na ESBAŞ Genel Müdürü Yusuf Kılınç da günün anısı için İzmir’in tarihini anlatan bir kitap hediye etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum