google92207d2cbecf4788.html

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası bölgesel güvenlik Ege'de konuşulacak

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Uluslararası Sempozyum...

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası bölgesel güvenlik Ege'de konuşulacak
30 Eylül 2022 - 21:37
Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Ulusal Tayvan Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi (The College of Social Sciences of National Taiwan University), Ulusal Chengchi Üniversitesi (National Chengchi University) ve Tayvan AB Merkezi (EUTW) işbirliği ile “Post Russia-Ukraine War: The Security Perceptions of Turkey and Taiwan” (Rusya-Ukrayna Savaşı Sonrası: Türkiye ve Tayvan'ın Güvenlik Algıları) konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek.

Sempozyumda, Rusya-Ukrayna savaşı sonrası bölgesel güvenlik komplekslerinde çok yönlü krizler ve risklerle karşı karşıya olan Türkiye ve Tayvan'ın güvenlik algıları perspektifinde, değişen uluslararası güvenlik düzeninin eğilimleri, karmaşık modelleri ve küresel etkilerin değerlendirilmesi ve tartışılması amaçlanıyor.

Çok sayıda akademisyenin konuşmacı olarak katılacağı sempozyum, 4 Ekim 2022 Salı günü, saat 09.30’da başlayacak. Sempozyuma katılım ve detaylı bilgiye https://forms.gle/Y9TyzmPYwXm1ohk8 adresinden ulaşılabilecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum