google92207d2cbecf4788.html

CHP lideri Özgür Özel Uşak'ta!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti’den CHP’ye geçen Afyon, Denizli ve Kütahya gibi illerin ardından Uşak’a gelerek Başkan Özkan Yalım’a “Hayırlı Olsun” ziyareti gerçekleştirdi.

CHP lideri Özgür Özel Uşak'ta!
10 Mayıs 2024 - 22:37
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti’den CHP’ye geçen Afyon, Denizli ve Kütahya gibi illerin ardından Uşak’a gelerek Başkan Özkan Yalım’a “Hayırlı Olsun” ziyareti gerçekleştirdi.

İlk önce CHP Uşak İl Başkanlığı’nı ziyaret eden ve burada çeşitli temaslarda bulunan Özel ve beraberindeki heyet; ardından coşkulu bir kalabalığın kendisini beklediği Uşak Belediye binası önüne gitti. Yüzlerce kişinin ellerinde Türk Bayraklarıyla sevgi seli oluşturduğu alanda Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’la buluşan Genel Başkan Özel; Uşak halkının bundan böyle halkçı bir yönetim anlayışına kavuştuğunu ve bunun kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu ifade etti.

SOSYAL BELEDİYECİLİK PRENSİBİYLE ÇALIŞACAĞIZ
CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba ve CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Yazgan’ın yanı sıra çok sayıda CHP’li ilçe ve belde belediye başkanının da katıldığı programa vatandaşın ilgisi yoğun oldu.
İlk olarak söz alan ve Uşak’taki 35 yıllık hasreti dindirdiklerini ifade eden İl Başkanı Yazgan; “Başardık ama bu yetmez, kalıcı olmak için yılmadan ve bıkmadan çalışmak zorundayız. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini Uşak’ta göstereceğiz” dedi.

BAŞKAN YALIM UŞAK HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ
Çok yoğun ve dolu dolu geçen bir seçim dönemi atlattıklarını ifade eden Başkan Yalım ise; “Sizlerin teveccühüyle rekor bir farkla rakiplerimizi geride bırakarak bu yarışı kazandık. Sizlerin sevgisine layık olmak için var gücümüzle çalışacağımızı bilmenizi istiyorum. Sayın Genel Başkanımızın liderliğinde bundan böyle sosyal demokrat belediyecilik bayrağını Uşak’ta dalgalandıracağız” dedi. Hizmetleri, yatırım ve projeleriyle de kenti bir üst lige taşıma kararlılığını ortaya koyacaklarını ifade eden Başkan Yalım; “Ben 3 dönem milletvekilliği yaptım ve Sayın Genel Başkanımızdan çok şey öğrendim. Bu yüzden bu ziyaret bizim için çok önemli. Ben buradan bizleri onurlandıran Sayın Genel Başkanımıza biz kez daha hoş geldiniz diyor ve teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.


SÖZ VERMİŞTİK, BAŞARDIK
Uşak’taki son görüşmelerinde Uşak halkına başarı sözü verdiklerini söyleyen ve sözlerini tuttuklarını anlatan CHP Genel Başkanı Özgür Özel; “Tüm kenti kırmızı beyaza boyadığınızı görmek ne güzel, Uşak’a bahar geldi. Teşekkürler Uşak” dedi. Sadece partilileri değil, Uşak’ta yaşayan tüm muhafazakâr ve milliyetçi demokratları da adil ve dürüst bir yönetime kavuşmak amacıyla oy verdikleri için tebrik eden Özel; “Biz Uşak’ın yüzünü güldürmeye geldik. Hep birlikte mücadele ettik ve kazandık. Kesinlikle ayrım yapmadan herkese eşit hizmet anlayışıyla çalışarak halkımızın yanında olacağız” dedi. Daha önce belediye varlıklarının maalesef çeşitli vakıflara ve derneklere aktarıldığını hatırlatan Özel; tamamen siyasi faaliyetler yürütmek amacıyla gençler arasında ayrımcılık yaparak halkın imkânlarının bazı gruplara aktarılmasının asla kabul edilemeyeceğini ifade etti. Özel bundan böyle tüm imkânların hak edenlerin, yani halkın olacağını vurguladı.

CHP KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR
İkinci yüzyılın ilk seçimini büyük bir zaferle kazandıklarını ifade eden Özel; vatandaşın gündemi neyse onunla ilgileneceklerini; işsizlikle ve yoksullukla mücadele eden, kredi kartı borcu altında ezilen, ürünü tarlada değer kaybeden, emekli aylığıyla geçinemeyen ve öğrencilik hayatında zorlanan kimseyi yalnız bırakmayacaklarının altını çizdi. Atanmayan öğretmenler konusuna ve emekli maaşlarının düşüklüğüne de değinen Özel; “18 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Saraçhane’de atanmayan öğretmenlerimizin hakkını savunmak adına; 26 Mayıs Pazar günü ise Ankara Tandoğan meydanında emeklilerimizin haklarını savunmak adına büyük mitingler gerçekleştireceğiz. Tüm Uşaklı öğrenci kardeşlerimi ve emeklilerimi bu mitinglerde birlik olmaya davet ediyorum” dedi.

MÜZAKEREYLE KAZANAMIYORSAK MÜCADELEYLE KAZANIRIZ
“Bizleri normalleşmekle suçlayanlar var” diye konuşan Özel; “Normalleştik çünkü normalleşmek demek sorunu olan, sıkıntıda olan herkesin sesi olmak demektir. Vatandaşın sesini her alanda ve her anlamda duyurabilmek, onun hakkını savunabilmek demektir. Normal olan budur. Biz emeklimizi, öğrencimizi, esnafımızı, çiftçimizi, her milletten ve her mezhepten olan tüm vatandaşımızı seviyor ve kucaklıyoruz; hepsinin hakkını savunacağız. İktidara geldiğimizde de tüm bu düşüncelerle hareket edeceğiz ve iktidar olana kadar da sokaklarda olacağız” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Uşak'taki bir izlenimini de aktararak açıklamalarını sürdüren Özel, "Araba ile geçerken başkan gösterdi. Çok kalabalık bir meydan, çok sıkışık oturmuş çok sayıda emekli gördüm. Oranın niye böyle olduğunu sorduğumuzda, söz verdiğim gibi emekliler için burada çay 1 lira, emekliler buraya geliyorlar. Burada oturuyorlar. Günlerinin önemli bir kısmını burada geçiriyorlar dedi. Kuyruk vardı. Bu sadece küçük bir adım. Bunun gibi çok daha fazla adımlar atılacak. Kente dokunan, emeklilerimize dokunan, yoksullarımızı yoksulluklarını teşhir etmeden ortadan kaldıran en iyi sosyal belediyecilik uygulamalarının yapıldığı, öğrencilerimizin burada anne ve babalarından bize emanet öğrencilerimize önemli hizmetlerin sunulduğu bir belediyecilik anlayışını hep birlikte hayata geçireceğiz” diye konuştu.

CHP’YE VERİLEN OYLARIN ARKASINDA DURACAĞIZ; SEÇMENLER PİŞMAN OLMAYACAK
Ben Özkan Yalım’ın örgütümüzde, milletvekilimizle birlikte çok başarılı işler yapacağını, Uşak’ın ona duyduğu güveni boşa çıkarmayacağını, bizlerin beklentilerini karşılayacağını ve her geçen gün Uşak’ta hem partimize, hem kendisine duyulan güvenin, verilen desteğin bir kat daha artacağını biliyorum. İnanıyorum. Kendisine güveniyorum. Bundan sonraki süreçte kimseyi adam kayırmacılık, akraba kayırmacılık, partizanlık olmadan, bütün Uşak’a en doğru hizmetlerin yapılacağına yürekten inanıyorum. Bundan sonraki süreçte büyük bir başarı öyküsü yazılmasını dikkatle takip edeceğiz. Bize düşen ne varsa. CHP’Li diğer belediyeler, Avrupa Birliği fonlarının araştırılmasında, Belediyeler Birliği’nin yapacağı projelerle katkılarla hep Uşak’ın arkasında olacağız. Karahallı için de, Eşme için de, belde belediyelerimiz için de farklı bir durum yok. İnsanlar CHP’ye verdiği oydan pişman olmayacaklar. Memnun olacaklar. Vermeyenler bir sonraki seçim için sabırsızlanacaklar.

BİZ TÜRKİYE İTTİFAKIYIZ
Konuşmasının sonunda seçilmiş tüm belediye başkanlarını tebrik eden Özel; “Tüm belediye başkanlarıma başarılar diliyorum ve onları kucaklıyorum. Halkımızdan da onlara sahip çıkmalarını istiyorum. Onların zorlukları ve uğraşmaları gereken birçok konu var. Bu konuda desteklerinizi esirgemeyin diyorum. Son olarak şunu hatırlatmak istiyorum ki, biz yalnızca CHP değiliz, biz renklerini ay yıldızlı bayrağımızdan alan bir partiyiz ve bu bayrağın altında yaşayan tüm vatandaşlarımız mutlu olana kadar da çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Türkiye İttifakıyız” dedi.

Programın sonunda halka coşkuyla veda eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel vatandaşların yoğun ilgisi ve Türk Bayrakları eşliğinde memleketi Manisa’ya baba ocağına uğurlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum